Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Σταυρός του Νότου - Από 26/10

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 9 μήνες πριν, #11272

  • Καπελέτος
  • Καπελέτος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 51
  • Κάρμα: 0
MeLiTzaNio έγραψε:
vereniK έγραψε:
σταυρός του νότου από 26/10....το μέχρι 9/12 τηρείται αυστηρά?...για μπορεί να πάει και καμιά βδομαδούλα παραπάνω?

σε πρώτη φάση μας το έχουν αποκλείσει αυτό το ενδεχόμενο ...... αλλά ακόμα διατηρούμε τις ελπίδες μας...... ;)

Να ναι καλά οι άνθρωποι να σας το αποκλείουν μπας και δούμε και εμείς εδώ κάτω συναυλία.
Να μην ξεχάσω να τους στείλω και διαμαρτυρία που έκατσε τόσο καιρό!!!

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Καλυτερα να πεσει αλεπου στο κοτετσι σου παρα Αθηναιος....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 9 μήνες πριν, #11300

  • Σκ.
  • Σκ.'s Avatar
Νιώθω οτι αυτά που έχω να πω εξυπακούονται / είναι κοινότυπα μα θέλω να μιλήσω και εγώ για το πως φάνηκαν στα αισθητήρια μου οι 2 βραδιές που παρακολούθησα τον Θανάση (Παπακωνσταντίνου) και την παρέα του στον Σταυρό του Νότου .

Βασικά , για ακόμα μια φορά εξεπλάγειν με τις ερμηνείες τόσο του Θανάση και της Μάρθας όσο και των άλλων παλικαριών !
Ρε παιδιά , εντάξει , όλοι μας λίγο πολύ έχουμε πάει σε αρκετές συναυλίες διάφορων στυλ , μα στις συναυλίες του Παπακωνσταντίνου και του Μάλαμα πάντα συμβαίνει κάτι το εξαιρετικό , το απροσδιόριστα όμορφο ...

Δεν ξέρω γιατί ακριβώς , μα εχθές όταν γύριζα σπίτι από τον Σταυρό του Νότου σχεδόν έκλαιγα με όλα αυτά που είχα πάρει μαζί μου φεύγοντας από εκεί .
Εννοείται πως δεν θα αρχίσω να αριθμώ όλα τα ωραία μέρη της συναυλίας γιατί δεν θα τελειώσω ποτέ ...

Πάντως , έχω να ομολογήσω πως στα μάτια τα δικά μου είναι εξαιρετικά γενναιόδωροι όλοι τους !
Σκεφτόμουν την τραγουδοποιία ... Δεν είναι εύκολο να παίρνεις μια σκέψη ή ένα βίωμά σου , να το κάνεις τραγούδι προσπαθώντας να το στολίσεις με ό,τι πολυτιμότερο έχεις πάνω σου / μέσα σου και να το προσφέρεις στο κοινό , έτσι γενικά .
Γιατί το ξέρεις ότι καλώς ή κακώς θα φτάσει στους δέκτες πολλών ...
Μου φαίνεται πολύ δύσκολο και πολύ ψυχοφθόρο !

Κι όμως ο Θανάσης το έκανε ! Και έτσι όλοι εμείς τώρα μπορούμε να ακούμε , το ''Νυχτέρι'' (Θεέ μου , τι υπέροχα που το ερμήνευσε εχθές !) , τον ''Αποσπερίτη'' , την ''Παλιά πληγή'' και όλα τα άλλα αγαπημένα μας τραγούδια . Χάρη στην δική του καλή προαίρεση .
Νιώθω υπόχρεη απέναντι του τόσο για την δημοσιοποίηση των τραγουδιών του όσο και για τις συναυλίες !

Πραγματικά πολύ ωραίος άνθρωπος !
Τον ευχαριστώ από καρδιάς !...

(Υ.Γ.:Χίλια συγγνώμη που είπα τόσα πολλά και ουσιαστικά τίποτα δεν είπα μα ορισμένοι άνθρωποι πραγματικά σε κάνουν να θες να τους λες ''ευχαριστώ'' κάθε μέρα με την στάση που κρατάνε ....)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 9 μήνες πριν, #11301

  • Shu_Ji
  • Shu_Ji's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 541
  • Κάρμα: 0
<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: shu_ji, στις: 10/12/2006 11:50
Δε μ' αναγνωριζετε γιατι ελειπα καιρο,

τα δακρυα μου δεν σας λενε κατι.

Λοιπον, διηγηθειτε μου τι εγινε εδω

να βρω ξανα του νηματος την ακρη. ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 9 μήνες πριν, #11304

  • Βαλίδορος
  • Βαλίδορος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 196
  • Κάρμα: 0
Σκ.
Νομίζω οτι όλοι εδώ μέσα που πήγαν ή έχουν πάει σε μια συναυλία του Θανάση, αυτος έχει υφάνει τα συναισθήματά του στο μυαλό μας!

Δεν ξέρω πως, αλλά το κάνει!
και ξέρω (ελπίζω) οτι θα το κάνει για πολύ καιρό ακόμα ...
~~~ Χίλια Κομμάτια ~~~
...You see now how it ends
I lay it in your hands
Take care of it my friend,
in case you... understand!...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 9 μήνες πριν, #11337

  • Ophelia
  • Ophelia's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 642
  • Κάρμα: 0
Σκ. έγραψε:
ορισμένοι άνθρωποι πραγματικά σε κάνουν να θες να τους λες ''ευχαριστώ'' κάθε μέρα με την στάση που κρατάνε ....)

Σκ. Θα συμφωνίσω απόλυτα μαζί σου...πόλλες φορές όλα τα υπόλοιπα φαίνονται τόσο περιττά...
the sun changes everything...ab tu jaag musafir pyaaray...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 9 μήνες πριν, #11366

  • Σαμπάχ
  • Σαμπάχ's Avatar
Σάββατο 2 Δεκεμβρίου. Ναι, ήμουν εκεί..
Γιατί όταν μου ζήτησε η παρέα ν' αποφασίσω που θέλω να πάμε το βράδυ, είπα \"μα φυσικά στον Σταυρό για ν' ακούσουμε Μουσική και Τραγούδια\". Δεν έκανα λάθος. Το πρόγραμμα άρτιο, η Μάρθα* και ο Θανάσης υπέροχοι, και οι μουσικοί ... με τι ψυχή φύγανε μετά αφού φάνηκε ότι την κατέθεσαν όλη σε μας;


*την έχω δει μόνο σε συναυλίες ανοιχτών χώρων. τι να πει κανείς; Φοβερή παρουσία ..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: