Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Review από Ηράκλειο???

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 9 μήνες πριν, #5894

  • Στεφ.
  • Στεφ.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 183
  • Κάρμα: 0
Γκρινιάρης; έγραψε:
Λέω αυτό που έζησα κι άκουσα. Το λάθος μου ίσως είναι πως τα λέω σε μέρος που εξ ορισμού απευθύνεται στους θαυμαστές του Θανάση αλλά επειδή δεν πιστεύω πως πρέπει να λέμε μόνο τα καλά, κι επειδή έχω την ελπίδα πως κι ο ίδιος ο Θανάσης ρίχνει μια ματιά εδώ μέσα είναι κάτι που θα ήθελα να πω και στον ίδιο.



Καταρχην για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, δεν μπορώ να καταλάβω γιατι θα πρέπει να προβληματίζεσαι περι λάθους επιλογής να πεις την άποψή σου \"σε μέρος που εξ ορισμού απευθύνεται στους θαυμαστές του Θανάση\"...Των περισσοτέρων η συμπάθεια(και δεν μιλάω σε καμία περίπτωση για προσωπολατρεία) που μπαίνουν και συμμετέχουν σε αυτό το forum θεωρώ οτι είναι δεδομένη,όχι όμως και άκριτη-άβουλη-φανατική και προβατίσια(βλ.διχασμός και μπέρδεμα με τη Βροχή)...
¼μως ειλικρινα δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που θίχτηκες...
1.Χώρος(προσωπικά μου άρεσε)εσένα πάλι όχι,αλλά οκ,τι να κάνουμε...Λίγες οι επιλογές άρα συμβιβαζόμαστε...
2.Τιμή εισιτηρίου:Πραγματικά απαράδεκτη αλλα βλ.παραπάνω..Στο κάτω-κάτω δεν σε έβαλε κανένας με το ζόρι να το αγοράσεις!Αφου λοιπόν το έκανες μην αφήσεις τίποτα να σου χαλάσει τη διάθεση..
3.Αυτό περι μετάθεσης ευθυνών κ.λ.π. ήταν πραγματικά τόσο ασήμαντο για να σε θίξει...¸να αστείο έκανε ο άνθρωπος στη ροή της σκέψης του..Και που ήπιε και ένα ποτηράκι παραπάνω τι έγινε???Παρέμεινε αξιοπρεπής και 1/3 παραπάνω χαλαρός..Κακο είναι????????
Φιλικά,
Στεφ.

Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Στεφ., στις: 02/08/2006 15:09<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Στεφ., στις: 02/08/2006 15:12
Στου δειλινου την άκρη δε βλέπεις ονειρα....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 9 μήνες πριν, #5895

  • Στεφ.
  • Στεφ.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 183
  • Κάρμα: 0
Ωχ...Πώς μου βγήκε έτσι το μήνυμα????
Ελπίζω να βγαίνει άκρη.... :blink:
Στου δειλινου την άκρη δε βλέπεις ονειρα....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 9 μήνες πριν, #5899

  • Γκρινιάρης;
  • Γκρινιάρης;'s Avatar
@Στεφ.

Δεν είμαι τακτικός θαμώνας του συγκεκριμένου μέρους, το είχα επισκεφτεί μονοψήφιο αριθμό φορών πριν από την συναυλία στο Ηράκλειο, οπότε δεν μπορώ να εκφράσω συνολική άποψη. ¼μως από ανάλογες εμπειρίες, σε άλλα fora, έχω μια ιδέα του πως μπορεί να είναι τα πράγματα. Φυσικά και κανένας δεν με υποχρέωσε να αγοράσω το εισητήριο, ξέρω όμως ανθρώπους που όταν τους πρότεινα να πάμε είπαν
\"Ασε ρε, 18 ευρώ είναι πολλά για μένα αυτή την εποχή (φαντάρος ο τύπος) και επειδή είναι ο Θανάσης που μετά την πρώτη ώρα συνήθως αφήνει κι ανοίγουν οι πόρτες αν ήταν στο κηποθέατρο θα ερχόμουν με την ελπίδα κάποια στιγμή να μπούμε, αλλά τώρα εκεί πέρα...\".
Και φτάνουμε στο επίμαχο αστείο... ασήμαντο για να με θίξει κατά την γνώμη σου. Αλλά δεν ειπώθηκε μια φορά, ειπώθηκε τουλάχιστον 3. Αστείο επαναλαμβανόμενο (όπως και η σήμπτωση) κατ' εμέ δεν είναι αστείο. Οπότε αυτή την δυσφορία μου εξέφρασα και τίποτε παραπάνω. Άλλωστε όπως γράφω και στο αρχικό μου μήνυμα μετά το πρώτο τρίτο της συναυλίας τα πράγματα γίναν τόσο καλά που ο τελικός απολογισμός της βραδυάς ακόμα και για μένα τον γκρινιάρη ήταν θετικός.
Τέλος τόσο για σένα όσο για την Πελαγιώ έγραψα τι με πείραξε και το εξήγησα στο προηγούμενο μήνυμα. Εσύ το θεωρείς ασήμαντο και η Πελαγιώ δεν το καταλαβαίνει. Ίσως επειδή δεν πρόκειται για ατάκα του ελληνικού κινηματογράφου. Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 9 μήνες πριν, #5900

  • Στεφ.
  • Στεφ.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 183
  • Κάρμα: 0
Σεβαστή όπως και να χει η άποψή σου..
Στου δειλινου την άκρη δε βλέπεις ονειρα....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 9 μήνες πριν, #5901

  • Πελαγιώ
  • Πελαγιώ's Avatar
Φίλε Γκρινιάρη,

τώρα που εξήγησες τι παίχτηκε και τι σε χάλασε κατάλαβα κι εγώ. B)
Δεκτή και σεβαστή η κριτική σου τελικά.

Φιλικά,

Π.


ΥΓ: ¼σο για το προσωπικό σου σχόλιο για την εικονική μου περσόνα, ήταν άστοχο. Τυχαίνει να υπάρχουν λίγοι άνθρωποι που έχουν δει λιγότερο ελληνικό κινηματογράφο από ό,τι εγώ...Ας είναι.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 8 μήνες πριν, #5906

  • Γκρινιάρης;
  • Γκρινιάρης;'s Avatar
@Πελαγιώ,

Ανακαλώ το σχόλιό μου. Απλά ήθελα να δείξω πως είναι εύκολο,ανέξοδο αλλά και επιπόλαιο κάποιος να χαρακτηρίζει \"νεοσυντηρητικούς\", \"χωρίς φαντασία\", \"χωρίς χιούμορ\" ανθρώπους για τους οποίους δεν έχει αρκετά δεδομένα ούτε για την ιντερνετική τους περσόνα. Νομίζω πως πέτυχε τον σκοπό του.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: