Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Συναυλία στο Θέατρο Δάσους... η επόμενη μέρα

Re:Συναυλία στο Θέατρο Δάσους... η επόμενη μέρα 17 έτη 10 μήνες πριν, #5421

  • Sotrek
  • Sotrek's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 282
  • Κάρμα: 0
GEORGIA έγραψε:
ΑΛΛΑ φίλοι μου μην πορώνεστε έτσι, μη μεγεθύνετε σε τέτοιο βαθμό μουσικές, μουσικούς, συναυλίες.... δεν είναι τίποτα άλλο από ανθρώπινες εμπνεύσεις που άλλοτε μας κάθονται κι άλλοτε δεν μας κάθονται.
Με βρισκεις απολυτα συμφωνο!
Ομως δεν μπορω να μην \"πορωνομαι\" οταν ακουω μουσικη...
η \"πορωση\" μου δεν παει στο προσωπο αλλα στην ενταση των συναισθηματων μου!
Μ'αρεσει να ζω ΟΛΑ μου τα συναισθηματα στον πιο εντονο βαθμο τους..
ο νους μας είναι αληταριό
που όλο θα δραπετεύει
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Δάσους... η επόμενη μέρα 17 έτη 10 μήνες πριν, #5422

  • mitsman
  • mitsman's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 410
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: -23
Διχως να εχω μετρο συγκρισης απο αλλες συναυλιες του Θαναση με τη Μαρθα(μονο αυτη της Αθηνας) μου αρεσε πολυ αυτο που γινοτανε κατω απο τη σκηνη..Που εβλεπα γνωστους μου,που τραγουδουσαμε ολοι μαζι αγκαλια,αλλοι μονοι τους με ματια κλειστα,μικρα κ μεγαλα παιδια!Κ επειδη υπηρχε επικοινωνια με αυτο που γινοταν λιγο πιο πανω μαρεσε πολυ κ αυτο!Παρα πολυ!Τοσο πολυ που ολοκληρη η συναυλια αποτυποθηκε μεσα μου κ με τσιγκλα συνεχως!Εκεινο δε μ'αρεσε ηταν που το αμφιθεατρο αδειαζε λιγο λιγο σχετικα νωρις..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Δάσους... η επόμενη μέρα 17 έτη 10 μήνες πριν, #5438

  • Δημητρούλα
  • Δημητρούλα's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 14
  • Κάρμα: 2
Ήταν μια ακόμη καλή συναυλία,υπήρχε λίγο γκαντεμιά σε τεχνικά θέματα,π.χ. σπάσιμο χορδής Μήτσου τρεις φορές(!),πρόβλημα με μικρόφωνο Μάρθας κ.ά.Πολύ καλή η ατμόσφαιρα μεταξύ όσων βρισκόμασταν μπροστά στη σκηνή,οπως πάντα,η επικοινωνία μεταξύ μας και με τους μουσικούς,γενικά αυτή η ωραία αίσθηση που υπαρχει όταν βλέπεις γύρω σου γνωστά πρόσωπα.Αλλά κατά τη γνώμη μου η συναυλία της Κοζάνης παραμένει η καλύτερη από όσες έχω πάει.¸τυχε να ακούσω από γνωστούς που βρήκα στη συναυλία διάφορα παράπονα για την επιλογή των κομματιών,τη διάρκεια των αυτοσχεδιασμών,για κοιλιά στο πρόγραμμα,για κόσμο που έφευγε νωρίς και τέτοια.Εγώ πάντως πέρασα πολύ όμορφα και χάρηκα ιδιαίτερα την παρουσία των Αθηναίων συναυλιοτουριστών.Να'ναι καλά τα παιδιά,πιστεύω να έμειναν ικανοποιημένοι τόσο από τη συναυλία όσο και από την προσυναυλιακή μας σύναξη.Θέλω επίσης να δηλώσω δημόσια πρώτον ότι είμαι κι εγώ φίλη του Μαρινάκη και δεύτερον ότι όπου Σκίπι = εγγύηση (χτες σε ρόλο σωματοφύλακα,διανομέα cd,πορτιέρη,ηχολήπτη,μεταφορέα κλπ)!Να'μαστε καλά και πάντα τέτοια!

Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Δημητρούλα, στις: 01/07/2006 03:59<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Δημητρούλα, στις: 01/07/2006 04:00
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Δάσους... η επόμενη μέρα 17 έτη 10 μήνες πριν, #5439

  • hopkins
  • hopkins's Avatar
Εχω πάει σε πολλές συναυλίες γενικότερα. Και σε αρκετές του Θανάση. Αυτή ήταν από τις καλύτερες. Δεν ξέρω πως πέρασαν όσοι κάθονταν στο θέατρο. Γνώμη μου είναι πως κάποιες συναυλίες δεν βλέπονται καθιστές. Και οι συναυλίες του Θανάση είναι τέτοιες. Για εμένα είναι χαρακτηριστικό ότι όταν έφυγαν από την σκηνή, πριν το ανκορ, ο κόσμος μπροστά στην σκηνή χόρευε και τραγουδούσε. Αυτό σημαίνει ότι πέρασαν καλά! Πολύ καλά! :)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Δάσους... η επόμενη μέρα 17 έτη 10 μήνες πριν, #5440

  • Andreas
  • Andreas's Avatar
26 ωρες μετα και τα ποδια μου ακομα πονανε απ'το χορο..
ηταν υπεροχα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Δάσους... η επόμενη μέρα 17 έτη 10 μήνες πριν, #5441

  • Tertuliano Mαximo Afonso
  •  Tertuliano Mαximo Afonso's Avatar
Σχετικά με την χτεσινη συναυλία στο θέατρο Δάσους ήταν ακόμη μια συναυλία του Θανάση που μου άρεσε πάρα πολύ, αλλά όμως από την άλλη καταλαβαίνω και πολύ καλά όλους αυτούς που βαρέθηκαν -και πιστέψτε με δεν ήταν λίγοι- στις δύο (!) πρώτες ώρες της συναυλίας.

Προσωπικά μου αρέσουν πολύ οι πειραματισμοί στις μουσικές του Θανάση, αλλά νομίζω ότι δεν λειτουργούν και τόσο αποτελεσματικά στις συναυλίες. Και αυτό το λέω γιατί είχα τη χαρά να δω την παράσταση \"Μυστικός δείπνος\" όπου ήταν μια πραγματική αποκάλυψη της μουσικής του
.
Αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς, καλώς ή κακώς μια μεγάλη μερίδα του κοινού έρχεται για να ακούσει τα παλιά και ίσως πιο \"εξωστρεφή\" τραγούδια. Δεν νομίζετε πως ίσως είναι και λίγο κουραστικό για έναν απλό φίλο -όχι ακραία φανατικό ακροατή- του Θανάση να περιμένει δύο ώρες για να τα ακούσει;
Αυτό που τελικά εγώ νομίζω είναι πως δεν χρειάζεται να αφαιρεθούν 'δύσκολά' τραγούδια από το πρόγραμμα, αλλά να υπάρχει μια καλύτερη ισορροπία στη λίστα των τραγουδιών.

Τέλος -για να κλείνω με τη φλυαρία μου- θα ήθελα να σας πω συγχαρητήρια για τη σελίδα και για το μεράκι με το οποίο την έχετε φτιάξει.
Επίσης αν θέλετε να δείτε φωτογραφίες από τη χτεσινή συναυλία υπάρχουν στα:

nasosa.blogspot.com
www.diamonds.explode.to
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: