Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Λυκαβηττός-Οργανωθείτε

Re:Λυκαβηττός-Οργανωθείτε 18 έτη 2 μήνες πριν, #5316

  • bob
  • bob's Avatar
Άντε πείτε πώς τα περάσατε?
Δυστυχώς δε μπόρεσα να έρθω.... :(
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Λυκαβηττός-Οργανωθείτε 18 έτη 2 μήνες πριν, #5318

  • ΦΕΦΟΣ
  • ΦΕΦΟΣ's Avatar
καλά σας λέει!πείτε τίποτα γιατί ανυπομονώ να μάθω τί έχασα!!!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Λυκαβηττός-Οργανωθείτε 18 έτη 2 μήνες πριν, #5319

  • bob
  • bob's Avatar
μάλλον δεν έχουν ξυπνήσει ακόμα :)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Λυκαβηττός-Οργανωθείτε 18 έτη 2 μήνες πριν, #5320

  • yiafra
  • yiafra's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 56
  • Κάρμα: 0
Ξύπνησα...αλλά το μυαλό μου είναι ακόμη στη συναυλία...
Λόγω θέσης (πρώτη φορά ήμουν πρώτη σειρά, κάτω απ' τη Μάρθα!) νομίζω ότι ήταν ίσως η καλύτερη που έχω πάει.
Αν και δεν υπήρχαν πνευστά, όλοι οι μουσικοί ήταν εξαιρετικά κεφάτοι και συν-δημιουργοί φωνητικά ( Σιώτας, Μπασλάμ,Μυστακίδης και Χανιώτης τραγούδησαν λιγότερο ή περισσότερο). Για πρώτη φορά άκουσα σε συναυλίατου Θανάση τραγούδι του Μάλαμα, την προγκιπέσσα από τον Μυστακίδη.
Η Μάρθα μαγευτική και κεφάτη(τι άλλο να πω ρε γαμώτο;)για μια ακόμη φορά, παρουσίασε την ορχήστρα με τον \"παλιο κλασικό κινέζικο τρόπο\"! Επί 5 λεπτά \"ηθοποιούσε\" μιλώντας τα δικά της κινέζικα παρουσιάζοντας μουσικούς και ηχολήπτες! Άντερο δεν έμεινε!
Ο Μπαντούκ πολιτικοποιημένος με μπλουζίτσες Πολύδωρα και Μαριέτττας τις οποίες ανέμιζε (πριν τις φορέσει...) μπροστά από το Θανάση! Εκεί περίπου και σε συνδυασμό μετην απαγγελία του Θανασή στα στιχάκια που έφτιαξε για την Πλατεία Εξαρχείων, τον μπάτσο και το σκουλαρίκι (γνωστό ήδη από Κοζάνη, μας το' γραψαν συμφορουμήτες) ακούστηκε πάνδημο και το \"ο πόθος για τη λευτερια/ είναι δυνατότερος/ απ' όλα τα κελιά\"!
Δυνατό και πολυ καλο ηχητικα το ροκ διάλεμμα με τα 3 τραγούδια \"δυτικής μουσικής\".
Τι ξέχασα; Ααα, ο Θανάσης! Μαγκωμένος μου φάνηκε στην αρχή, λύθηκε κάπως στη συνέχεια, δεν τραγούδησε πάρα πολύ, φόρεσε και πουκάμισο! \"¸χουμε στργγίξει\" μας είπε στη 1.25 πριν παίξει την Τράτα, το τελευταίο κομμάτι...ενώ ο Μπαντούκ αγκαλιά με τη Μάρθα σε κάθε άκουσμα του \"ωρε η κουρελου / γκιόσα\" έδειχνε τη Μαριέττα που φορούσε!
¸μεινε λοιπόν ανεκπλήρωτο το \" ρε Θανάση/ τι λες τώρα/ που θα παίζεις / ως τις 4 η ώρα!\"

Ίσως επανέλθω περισσότερο αντικειμενικός.
Προς το παρόν αυτά μου έρχονται στο κεφάλι, εν βρασμώ που λένε...μια γλυκειά γεύση μιας υπέροχης συναυλίας. Ας είναι μόνο η αρχή

ΥΓ 1: Αν και πρώτη σειρά, δευστυχώς δεν γνωρίστηκα με παιδια απ το φόρουμ γιατί ημουνα με αρκετή παρεα. Ακουσα όμως μπολικα συνθήματα γαι το Κονγκο καιι είδα μετα το τέλος τον Μπαντουκ να τραγουδάει γονατισμένος απ´τη σκηνη μαζι τους το \"αστρο του πρωινου\", ναι;
ΥΓ 2: θα προσπαθησω να ψησω το φιλο Γιάννη που εβγαζε διπλα μου φωτογραφιες να ανεβάσει τις καλυτερες. Ειδικά μία της Μαρθας είναι απίθανη...
Δύο γέροι σ' ένα καφενείο. Κάθονται έξω. Βλέπουν μια όμορφη κοπέλα να περνά. Την παρατηρούν σε όλο της το διάβα.
Μόλις στρίβει στη γωνία, γυρίζει ο ένας και ρωτά:...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Λυκαβηττός-Οργανωθείτε 18 έτη 2 μήνες πριν, #5322

  • PaP
  • PaP's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 62
  • Κάρμα: 0
Η δυτική μουσική δεν ήταν άλλο απο Clash ! Αποσπερίτης και στο καπάκι πανκιά ! Αυτά είναι ! Νομίζω χθες είχε από τα καλυτερα setlists που έχω δει απο Θανάση με πολλά παλία και αγαπημένα. Ειδικά μου άρεσε το Οργανικό που ήταν πιο ηλεκτρικό χθες. Επίσης η εκτέλεση στα Ορυχεία ήταν φανταστική.
Τέλος είχε είχε πάρα πάρα πολύ κόσμο σε σημείο που στην αρχή είχε βαβούρα και όχι θρησκευτική κατάνυξη αλλά προς το τέλος οι μυημένοι υπερίσχυσαν και τραγούδαγε όλος ο Λυκαβητός !
Μόνο η Δέσποινα, Ο Σάκης και ο Θανάσης γεμίζουν έτσι το Λυκαβηντό :laugh: :laugh:
Πέρα από τους λόφους, πέρα από τα βλέφαρα
υπάρχει τόπος και για σένα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Λυκαβηττός-Οργανωθείτε 18 έτη 2 μήνες πριν, #5325

  • guerocanelo
  • guerocanelo's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 7
  • Κάρμα: 0
Τα κάγκελα μπροστά ξέρει κανείς γιατί μπήκαν; Μας χάρισαν ένα απίστευτο στριμωξίδι και ανάγκασαν τους περισσότερους από μας να είναι σε μεγάλη απόσταση από τη σκηνή.
Για τα υπόλοιπα τι να πω, η συναυλία άρχισε με τον Θανάση να απολογείται για τη σκηνική, οργανοπαιχτική και τραγουδιστικη του ανεπάρκεια και να αποθεώνεται... Τα υπόλοιπα είναι πλέον λίγο συγκεχυμένα...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: