Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία στο "Δοχό", Καρίτσα Λαρίσας - 11/06/11

Re:Συναυλία στο 12 έτη 6 μήνες πριν, #33907

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
Γύρισα χθες βράδυ από Καρύτσα, δεν ξέρω ακόμα τι μου γίνεται... :laugh:
Ήταν συγκλονιστικό το live!
Θα επανέλθω σίγουρα με εντυπώσεις.
Άλλωστε αυτή τη συναυλία θα τη συζητάμε με τα (πολλά) Κοιλαδόπουλα που ήμασταν εκεί για πολύ καιρό!!!
Προς το παρόν να πω μόνο ότι η "Κοιλάδα" μας ήταν valia calda!!! :kiss:
To pio wraio frouto einai to peponi...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο 12 έτη 6 μήνες πριν, #33911

  • ilian
  • ilian's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • ''ο φόρος της διάνοιας πληρώνεται μ' αγρύπνια''
  • Καταχωρήσεις: 25
  • Κάρμα: 16
Τελικά, η Καρίτσα πάντα θα έχει πολλές εκπλήξεις...
;) :P :laugh:
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: Μην την εξευτελίζεις...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο 12 έτη 6 μήνες πριν, #33912

  • SpirosP.
  • SpirosP.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 34
  • Κάρμα: 3
navar έγραψε:
Γκι Ντεμπόρ έγραψε:
Σίγουρα δεν ήταν ένα συνηθισμένο live...Ήταν ένα live ''μεθυσμένο'' που θα μπορούσε να πάρει τρομερό δρόμο και να απογειωθεί σαν το Λεφόκαστρο,αλλά ξέφυγε και έκανε μεγάλη κοιλιά με τραγούδια όπως Σάλα σάλα,Τασιά μωρή Τασιά,κτλ...Ξέφυγε λίγο και γύρισε σε κλαρινοπανήγυρις..Εννοείται πως γουστάρουμε τον Θανάση μεθυσμένο να χάνει τα λόγια και να τα τραγουδάμε εμείς,να ξεχνάει τις νότες και να κάνουμε τον ήχο με τα στόματά μας,να ζητάει σφηνάκια τεκίλα,να χαμογελάει με τις ατάκες του κοινού...Αυτό είναι ο Θανάσης,ένα μεγάλο μεθύσι...Αλλά όταν πήρε πρωταρχικό ρόλο το μπουζούκι του Χανιώτη και το κλαρίνο,ξενέρωσε η κατάσταση...

οι λεπτομέρειες ήταν αχρείαστες αγαπητέ !!!
μια χαρά απογειώθηκε το live !
αυτό ακριβώς που λές εννοούσα όταν έγραφα "για ανθρώπους με στενούς μουσικούς ορίζοντες "

άραγε η εισαγωγές των δημοτικών στα τραγούδια του θανάση γιατί δεν μας ενοχλούν και βρίσκουμε και τα συγκεκριμένα στοιχεία υπέροχα και όταν ο ίδιος ο θανάσης γουστάρει να ακούσει ένα τέτοιο τραγούδι και να το μοιραστεί μαζί μας.....τότε καταντάει ξενέρωτο ???
αγαπητε φιλε navar σε αρκετα πραγματα απο αυτα που εγραψες για την συγκεκριμενη συναυλια"(πανηγυρι)" του θαναση στο Δοχο εγω δεν συμφωνω καθολου μαζι σου αλλα εκει που νομιζω οτι ξεφευγεις ειναι στο σημειο που κατακρινεις καποιον επειδη δεν του αρεσε το συγκεκριμενο λαιβ λεγοντας πως εχει "στενους μουσικους οριζοντες".
Αγαπητε φιλε navar ,η τελειως προσωπικη μου αποψη ειναι πως για να ακους Θαναση ,Σωκρατη κ.ο.κ μαλλον ,για να μην πω σιγουρα, ΔΕΝ εχεις στενους μουσικους οριζοντες.μαλλον σου αρεσει η καλη ελληνικη ποιοτικη μουσικη.και φανταζομαι οι περισσοτεροι συμφωνουν σε αυτο.

και για να κλεισω, αν ηθελα να ακουσω κλαρινα και μπουζουκια θα διαλεγα να παω στα πανηγυρια του χωριου μου,και για να ακουσω το Σαλα,σαλα θα πηγαινα σε ενα μαγαζι που εχουμε εδω στη Λαρισα και λεγεται BUZIOS.φανταζομαι,οι περισσοτεροι θα ξερετε για ποιο μαγαζι μιλαω.Αλλα ειχα διαλεξει να παω να ακουσω τον ΘΑΝΑΣΗ.τελος.

Υ.Γ.1 λυπαμαι αν γινομαι σκληρος,αλλα εγω ετσι αντιληφθηκα τα πραγματα την παρασκευη το βραδυ
Υ.Γ.2 δεν σχολιαζω ΚΑΝ την απαραδεκτη και τουλαχιστον προσβλητικη συμπεριφορα της Ματουλας προς το κοινο,που δεν αξιζει καν να αναφερουμε,γιατι ειναι πραγματικα ΚΡΙΜΑ.
Υ.Γ.3 φυσικα και αυτο το βραδυ,παει, περασε και φυσικα ο θανασης ειναι ΕΝΑΣ.

αυτες ειναι πανω κατω οι προσωπικες μου αποψεις,και στεκομαι κυριως σε αυτα,παντως κριμα γιατι η βραδια ειχε ξεκινισει απιστευτα και ειχε προοπτικες για κατι το ανεπαναληπτο.
βλεπεις τον ανθρωπο μικρο, που τον πατας στα αληθεια.
Τελευταία Επεξεργασία: 12 έτη 6 μήνες πριν, από τον/την SpirosP..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο 12 έτη 6 μήνες πριν, #33923

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
Σπύρο, θέλω να σου πω τα εξής:
1) Για μένα, εννοείται ότι δεν έχει στενούς μουσικούς ορίζοντες αυτός που "[...] δεν του αρεσε το συγκεκριμενο λαιβ [...]". Όμως νομίζω ότι (και) ο Ναβάρ κάτι άλλο εννοούσε ("[...] άραγε η εισαγωγές των δημοτικών στα τραγούδια του θανάση γιατί δεν μας ενοχλούν και βρίσκουμε και τα συγκεκριμένα στοιχεία υπέροχα [...]") αλλά η αλήθεια είναι ότι το διατύπωσε κομματάκι άκομψα... ;) :P
2) Για μένα, όποιος ακούει "[...] Θαναση ,Σωκρατη κ.ο.κ[...]" δεν είναι απαραίτητο ότι έχει και διευρυμένους μουσικούς ορίζοντες. Μην τρελαθούμε εντελώς...
3) Για το 1ο υστερόγραφό σου: πολύ καλά κάνεις που εκθέτεις τις απόψεις σου -αλίμονο- κι αν γίνεσαι σκληρός μην λυπάσαι αφού αποφάσισες να γίνεις. Εγώ π.χ. δεν μπορώ να γίνω σκληρή.
4) ΑΛΛΑ για το 2ο υστερόγραφό σου: αν δεν αξίζει ΚΑΝ να αναφερθείς, αν δεν σχολιάζεις ΚΑΝ τη συμπεριφορά που ήδη έχεις χαρακτηρίσει ως "απαράδεκτη" και "τουλάχιστον προσβλητική" ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ θα ήταν να μην έγραφες ΚΑΝ το 2ο αυτό υστερόγραφο. Σε κρίση της άποψής σου επί της ουσίας δεν θα προχωρήσω.
5) Η συναυλία αυτή αν το καλοσκεφτείς ήταν κάτι ανεπανάληπτο! Κάθε συναυλία του Θανάση είναι αλλιώς δεν θα τον είχαμε δει ο καθένας εδώ μέσα ίσα με 500 φορές, θα είχαμε βαρεθεί.
6) Μπορώ να καταλάβω ότι πήγες να ακούσεις Θανάση. Κάποιοι τον είχαμε χορτάσει και δεν μας "κακοφάνηκε" αυτό. Αλλά μήπως αντί να τον άκουγες μόνο να τον "έβλεπες" κιόλας? Τον παρατηρούσες καθόλου όσο έπαιζαν αυτά που δεν σου άρεσαν?
Άλλα είχα στο μυαλό μου να γράψω γι' αυτό το live αλλά με παρέσυρες... :silly: :laugh:

Ειλικρινά καλοπροαίρετη,
Μαρίνα
To pio wraio frouto einai to peponi...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο 12 έτη 6 μήνες πριν, #33924

  • SpirosP.
  • SpirosP.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 34
  • Κάρμα: 3
marina g. έγραψε:
Σπύρο, θέλω να σου πω τα εξής:
1) Για μένα, εννοείται ότι δεν έχει στενούς μουσικούς ορίζοντες αυτός που "[...] δεν του αρεσε το συγκεκριμενο λαιβ [...]". Όμως νομίζω ότι (και) ο Ναβάρ κάτι άλλο εννοούσε ("[...] άραγε η εισαγωγές των δημοτικών στα τραγούδια του θανάση γιατί δεν μας ενοχλούν και βρίσκουμε και τα συγκεκριμένα στοιχεία υπέροχα [...]") αλλά η αλήθεια είναι ότι το διατύπωσε κομματάκι άκομψα... ;) :P
2) Για μένα, όποιος ακούει "[...] Θαναση ,Σωκρατη κ.ο.κ[...]" δεν είναι απαραίτητο ότι έχει και διευρυμένους μουσικούς ορίζοντες. Μην τρελαθούμε εντελώς...
3) Για το 1ο υστερόγραφό σου: πολύ καλά κάνεις που εκθέτεις τις απόψεις σου -αλίμονο- κι αν γίνεσαι σκληρός μην λυπάσαι αφού αποφάσισες να γίνεις. Εγώ π.χ. δεν μπορώ να γίνω σκληρή.
4) ΑΛΛΑ για το 2ο υστερόγραφό σου: αν δεν αξίζει ΚΑΝ να αναφερθείς, αν δεν σχολιάζεις ΚΑΝ τη συμπεριφορά που ήδη έχεις χαρακτηρίσει ως "απαράδεκτη" και "τουλάχιστον προσβλητική" ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ θα ήταν να μην έγραφες ΚΑΝ το 2ο αυτό υστερόγραφο. Σε κρίση της άποψής σου επί της ουσίας δεν θα προχωρήσω.
5) Η συναυλία αυτή αν το καλοσκεφτείς ήταν κάτι ανεπανάληπτο! Κάθε συναυλία του Θανάση είναι αλλιώς δεν θα τον είχαμε δει ο καθένας εδώ μέσα ίσα με 500 φορές, θα είχαμε βαρεθεί.
6) Μπορώ να καταλάβω ότι πήγες να ακούσεις Θανάση. Κάποιοι τον είχαμε χορτάσει και δεν μας "κακοφάνηκε" αυτό. Αλλά μήπως αντί να τον άκουγες μόνο να τον "έβλεπες" κιόλας? Τον παρατηρούσες καθόλου όσο έπαιζαν αυτά που δεν σου άρεσαν?
Άλλα είχα στο μυαλό μου να γράψω γι' αυτό το live αλλά με παρέσυρες... :silly: :laugh:

Ειλικρινά καλοπροαίρετη,
Μαρίνα

Μαρινα, χαιρομαι που απαντησες αρχικα.
Φυσικα και οι αποψεις σου ειναι αποδεκτες,και αυτα που θες να πεις τα εχεις διατυπωσει πολυ σωστα.
κοιταξε να δεις,πιστευω πως ισως να ειμαι λιγο πιο υπερβολικος απο αλλους,ισως και οχι,το λεω αυτο γιατι πολλα απο τα ατομα που συζητησα ειχαν πανω κατω την ιδια αποψη με αυτη που διατυπωσα παραπανω.
ειμαι σιγουρος πως ο navar δεν το ειπε με κακια αλλα οπως ειπες και εσυ καπως ακομψα :P
απο εκει και περα,εχω την αποψη πως δεν πρεπει να αναφερθουμε σε συγκεκριμενα πραγματα γιατι απλα δεν πιστευω οτι αξιζει.οσοι ηταν εκει ,ειδαν και εκριναν.
εεεμ,να σου ζητησω και μια χαρη.αν σε παρεσυρα αθελα μου να γραψεις για αλλα πραγματα πανω στο συγκεκριμενο λαιβ,πολυ θα ηθελα να ακουσω και την δικη σου αλλα και των αλλων παιδιων γενικα αποψη για τη βραδια.Θα ειχε μεγαλο ενδιαφερον να συζητησουμε και να ανταλλαξουμε αποψεις και για αλλα πραγματα που μπορει να ειδατε εσεις. :P :P :P :laugh:
βλεπεις τον ανθρωπο μικρο, που τον πατας στα αληθεια.
Τελευταία Επεξεργασία: 12 έτη 6 μήνες πριν, από τον/την SpirosP..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο "Δοχό", Καρίτσα Λαρίσας - 11/06/11 12 έτη 6 μήνες πριν, #33925

  • thanos21
  • thanos21's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 27
  • Κάρμα: 2
Την καλησπέρα μου...

Δεν ξερω τι παίχτηκε στην Καρύτσα (δεν μπορώ να καταλάβω) αλλά ότι και να έγινε, είτε ωραίο είτε άσχημο, ας σχολιαστεί και ας ανέβει. Τι ζητάμε ρε παιδιά? Ένα βίντεο να δούμε και εμείς οι αγανακτισμένοι.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: