Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Θανάσης LIVE

Re:Θανάσης LIVE 16 έτη 10 μήνες πριν, #20867

  • boem
  • boem's Avatar
Ο τιτλος που εδωσα δεν αφορα το χιουμορ μονο αλλα και την κατασταση που θελουν καποιοι- ζωντανοι νεκροι του ελληνικου τραγουδιου - να παραμεινει στασιμο για να λατρευουμε το αναγνωρισμενο, σεβαστο και δημιουργικο παρελθον και στη προσπαθεια να μειωνεται η\"διαφορετικη μουσικη προταση\" ή ακομα καλυτερα να ευνουχιζεται \"εντεχνα\" οτι επικινδυνα παει να τους υπερκαλυψει τη μουσικη φημη και τη προβολη του παρωντος.
Δεν ξερω αν καποιοι με θεωρησουν ασεβη αλλα ο σεβασμος βγαινει και απο τις πραξεις που κανεις σημερα οχι μονο με το τι εχεις κανει μεχρι χθες.

Δεν αφορα -δυστυχως-μονο τον Δ.Σαββοπουλο το παραπανω πιστευω υπαρχουν και αλλες παλιοσειρες που ακυρωνουν το μεγαλο παερλθον
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης LIVE 16 έτη 10 μήνες πριν, #20868

  • Earendil
  • Earendil's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Εό! γαμώ το φασισμό
  • Καταχωρήσεις: 23
  • Κάρμα: 0
Τα πράγματα είναι πολύ απλά: σε όποιον δεν αρέσει δεν πάει. Εγώ δε θα πάω λόγω απόστασης, αν ανηφορίσουν Θεσσαλονίκη μέσα.
ΥΓ. Ίσως είναι ιδέα μου αλλά γενικότερα υπάρχει ένας διάχυτος σνομπισμός στο forum απέναντι σε καλλίτέχνες που έχουν γράψει τεράστια ιστορία στο ελληνικό τραγούδι. Αλλά, είπαμε, μπορεί να είναι ιδέα μου..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης LIVE 16 έτη 10 μήνες πριν, #20869

  • chameleon
  • chameleon's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 394
  • Κάρμα: 2
Ο μεγαλύτερός μου φόβος για αυτήν την συνεργασία είναι στο κατα πόσο θα διατηρηθεί αυτο το παρείστικο κλίμα που υπάρχει στις συναυλίες του Θανάση...Νομίζω οτι όσο πιο πολύ σοβαρέυονται τα πράγματα τόσο πιο πολύ \"χαλάει\" το κλίμα...και πώς θα δέσει το πρόγραμμα,πόσο θα τραγουδάνε μαζί,το κοινό του Διονύση πιθανών να δυσανσχετεί όταν θα τραγουδάει ο Θανάσης ή και το αντίθετο...Δεν είναι σκυλάδικο ρε παιδιά όπου όλοι οι καλοί χωράνε...υπάρχουν φανατικά κοινά των δύο τραγουδοποιών αυτών και σίγουρα θα υπάρξουν ψευτογκρίνιες...
κουβεντιάζουν δυο φίλοι
-καλά καπνίζεις ακόμα?
-Ναι..εσύ το έχεις κόψει?
-ουου!!τώρα...έχω πολύ καιρό...
-πόσο καιρό δηλαδή?
-3 χρόνια,6 μήνες και 13 μέρες....
-άστο ρε...δεν το...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης LIVE 16 έτη 10 μήνες πριν, #20870

  • Spil
  • Spil's Avatar
Δυστηχώς λυπάμαι πολύ για αυτήν την συνεργασία, τα του Σαββόπουλου τα ξέρουμε όλοι δεν χρειάζεται να τα ξαναλέμε, υπάρχει και ενα τραγούδι για τον Σαββόπουλο στον δίσκο του Νότη Μαυρουδή τοπίο μυστικό το 1993 το οποίο λέγεται Ωδή στον Διονύση και το λέει ο Γκαϊφύλιας, ρίξτε μια ματιά, αυτά. Το μόνο που έχω να πω ΛΥΠΑΜΑΙ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης LIVE 16 έτη 10 μήνες πριν, #20871

  • hatzi_88
  • hatzi_88's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 629
  • Κάρμα: 11
boem έγραψε:
Ο τιτλος που εδωσα δεν αφορα το χιουμορ μονο αλλα και την κατασταση που θελουν καποιοι- ζωντανοι νεκροι του ελληνικου τραγουδιου - να παραμεινει στασιμο για να λατρευουμε το αναγνωρισμενο, σεβαστο και δημιουργικο παρελθον και στη προσπαθεια να μειωνεται η\"διαφορετικη μουσικη προταση\" ή ακομα καλυτερα να ευνουχιζεται \"εντεχνα\" οτι επικινδυνα παει να τους υπερκαλυψει τη μουσικη φημη και τη προβολη του παρωντος.
Δεν ξερω αν καποιοι με θεωρησουν ασεβη αλλα ο σεβασμος βγαινει και απο τις πραξεις που κανεις σημερα οχι μονο με το τι εχεις κανει μεχρι χθες.

Δεν αφορα -δυστυχως-μονο τον Δ.Σαββοπουλο το παραπανω πιστευω υπαρχουν και αλλες παλιοσειρες που ακυρωνουν το μεγαλο παερλθον

Μα αν ο σεβαστος Σαββόπουλος ήθελε να ''ευνουχίσει ότι παει να τον υπερκαλύψει δε θα εκανε αυτη τη συνεργασια ο , το αντίθετο. Άλλωστε ο Σαββόπουλος έχει δείξει το θαυμασό προς το Θανάση και βρίσκω παράλογο να ήθελε ποτε να υπερκαλύψει με τη φήμη του την ''διαφορετική μουσική πρόταση'' κατι που ο ίδιος αντιπροσοπεύει τόσο λαμπρά.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης LIVE 16 έτη 10 μήνες πριν, #20891

  • mitsman
  • mitsman's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 410
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: -23
Κατά την άποψη μου αποκλείεται να βγει κάτι κακό από μια τέτοια τολμηρή συνεργασία! Κάλο είναι να ρισκάρουν τέτοιοι καλλίτέχνες(που τρέφουν και αμοιβαίο θαυμασμό συν τοις άλλοις).Ξέρουν τι κάνουν και πιστεύω πως αν δεν ταίριαζε ο Σαββόπουλος για ερμηνευτής των τραγουδιών του Θανάση τότε απλά δε θα επιχειρούσε ο δεύτερος μια τέτοια συνεργασία.(¼σο για τον πρώτο, δεν ξέρω αν θα αφήσει το Θανάση να τραγουδήσει τα δικά του..χα!).

Κανείς δεν έχει να κερδίσει κάτι μέσα από αυτό..Καλό είναι να εξελίσσονται και να μεταμορφώνονται κάποια τραγούδια..δεν είναι ιδιοκτησία κανενός! Στο κάτω κάτω ίσως είναι ένα όνειρο του Θανάση αυτή η συνεργασία, όπως ήταν του Μαλαμα με την Αλεξίου που αν κε ατυχή,εμείς το σεβαστήκαμε.

είδομεν.... :)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: